Lightning Box achiziționat de Scientific Games

Lightning Box achiziționat de Scientific Games

S-a anunțat astăzi că dezvoltatorul australian de sloturi Lightning Box a fost achiziționat de către furnizorul mondial de jocuri Scientific Games.

Miscarea vine ca parte a unui pas cheie înainte în planurile de creștere și extindere ale furnizorului de a deveni un lider industrial în industria iGaming, concentrându-se pe a fi o firmă de creștere durabilă condusă de conținut.

Achiziția este, de asemenea, ocazia perfectă pentru Jocurile Științifice de a valorifica cele mai mari oportunități de creștere într-o industrie care prosperă în acest moment, în special în Europa și America.

Lightning Box este un furnizor de conținut iGaming lider care a dezvoltat jocuri de înaltă calitate pe piețele globale reglementate. Prin adăugarea studioului în portofoliul său, Scientific Games își extinde echipa de producători de jocuri talentați, în special după achiziționarea pachetului de acțiuni rămase în SciPlay.

Sloturi inovatoare de la o echipă talentată

Jucătorii de sloturi online din întreaga lume adoră deja Lightning Box ca o marcă și jocurile de înaltă calitate pe care le produce. Echipa din spatele brandului este talentată și are mulți ani de experiență în dezvoltarea sloturilor inovatoare care să răspundă nevoilor și dorințelor jucătorilor de cazinouri din întreaga lume.

Pe lângă faptul că este un brand de sloturi de calitate, cu o reputație solidă, Lightning Box are o echipă talentată de designeri și dezvoltatori cu care Jocurile Științifice sunt dornice să colaboreze cu titlurile viitoare. Echipa este pasionată și inovatoare, cu o aptitudine pentru toate lucrurile iGaming.

Lightning Box are multe jocuri palpitante în portofoliul său, inclusiv Astro Cat, Dragon Palace, Lightning Horseman, Silver Lioness, Silver Lion, Chicken Fox, Golden Yak, Blown Away și Kalahari Safari, printre altele.

Aceste jocuri de calitate și multe altele de la Lightning Box sunt disponibile în prezent și ușor disponibile pe o serie de piețe reglementate din întreaga lume prin parteneriate multiple de operatori cu branduri de cazinou online de top, precum FanDuel, BetMGM, Unibet, Golden Nugget, Leo Vegas, Rush Street și Sky Bet.

Jocuri extrem de populare

Dylan Slaney de la Scientific Games a comentat achiziția și motivul pentru care sa încheiat tranzacția:

Jocurile Lightning Box sunt extrem de populare printre jucătorii de sloturi din întreaga lume și suntem încântați să îi întâmpinăm pe acești designeri de jocuri talentați în echipa noastră.

Strategia noastră este simplă: oamenii talentați și pasionați fac jocuri grozave, iar adăugarea echipei Lightning Box este un alt exemplu în acest sens și modul în care vom continua să fim liderul industriei iGaming.

Peter Causley de la Lightning Box a distribuit, de asemenea, comentarii despre mișcare și a subliniat ce înseamnă pentru firmă:

Uau, ce oportunitate uimitoare și recunoaștere a eforturilor echipei noastre. Alăturarea echipei de jocuri științifice și colaborarea și mai strânsă cu aceștia vine în momentul perfect pentru a conduce planurile noastre ambițioase de inovare a produselor.

Fiind partener OpenGaming încă de la începuturi, știam că jocurile științifice au capacitatea de a propulsa jocurile noastre pe noi culmi. Acum suntem într-o poziție mai bună ca oricând, pentru a aduce mai ușor eforturile noastre solide de sloturi de înaltă calitate partenerilor noștri de cazino online globali.

Redați

Joacă cele mai noi jocuri de cazino online de la Lightning Box cu un site de cazinou Lightning Box de cea mai bună calitate și primește un bonus de slot gratuit la prima depunere.

Alegeți cazinoul și jucați

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *